Email : info[@]nikcarpet.com Tel : 03154750407

آران و بیدگل؛ دومین تولید کننده فرش ماشینی در دنیا

1473 بازدید

 

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی پس از شهر غازی عینتاب ترکیه رتبه دوم صادرات فرش ماشینی را در جهان دارد.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد در نشست شورای اداری شهرستان آران و بیدگل در سالن اجتماعات چهارم دی فرمانداری این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل، با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی پس از شهر غازی عینتاب ترکیه رتبه دوم صادرات فرش ماشینی را در جهان دارد.
وی صادرات فرش ماشینی آران و بیدگل را یک ششم صادرات ترکیه اعلام کرد و افزود: ظرفیت های موجود در صنعت فرش این شهرستان بسیار بالاست و می توانیم جایگاه نخست صادرات فرش جهان را نیز به دست آوریم.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، صنعت این شهرستان را مدیون مشارکت بخش خصوصی دانست و گفت: شهرستان آران و بیدگل نمونه عملی اقتصاد مقاومتی در کشور است چرا که در تمام زیرساخت های آن مشارکت بخش خصوصی مشهود است.
ساداتی نژاد با اشاره به لزوم حمایت از تولید داخلی و صاحبان صنایع خاطر نشان کرد: حوزه مالیاتی باید تعامل خوبی با صنعت گران و مردم داشته باشد تا این حمایت، سبب رونق تولید ملی شود.

فرماندار آران و بیدگل نیز در این نشست گفت: در سال ۹۵ بیش از یکصد طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال در شهرستان آران و بیدگل به بهره برداری رسیده است که سهــــم دولـت در این اعتــبارات حـــدود یک درصــــد بوده که ایــن بـیانگر ظرفیـت و مشـارکت فـعال بـخش خصوصی و مردمی در این شهرستان است


برای دیدن تمامی محصولات فرش نیک واقع در شهرستان آران و بیدگل کلیک کنید


برچسب ها : آران و بیدگل؛ دومین تولید کننده فرش ماشینی در دنیا

مدیرسایت 1396/03/12

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه