Email : info[@]nikcarpet.com Tel : 03154750407

مشاوره رایگان برای انتخاب فرش

1598 بازدید

 

 تولید، فروش، و عرضه کالای تولیدی ملاک اصلی در کسب وکار ما نمیباشد، ارزش اخلاقی وکرامت انسانی از فروش کالا مهمتر و با ارزش تر است. ما در تولیدات خود به این توجه داشته ایم شما چه کالایی نیاز دارید، تعهد پذیری ومسئولیت پذیری ما باعث شده این شرکت به دنبال تولید کالای ممتاز باشد، با بررسی هایی که انجام داده ایم، مشکلات را شنیده ایم و در تولیدات برطرف کرده ایم وخود رادر جامعه وکسب وکار مسئول می دانیم.

ما می توانیم به شما با دادن مشاوره رایگان و در اختیار گذاشتن تجربیاتمان در انتخاب محصول خوب و مورد پسندتان کمک نمائیم.

عزیزان وسروران گرامی چه عواملی باعث می‌شود در زمان خرید یک فرش، موجبات رضایتمندی شما  فراهم گردد؟ و در نهایت شما پول کمتری را پرداخت کرده و کالای بهتری را خریداری نمایید و کاملا دانش تشخیص تفاوت فرش های ماشینی تولید شده و موجود در بازار را پیدا کنید.  

 

چگونه افرادی که تخصص در مواد اولیه و تولید ندارند می‌توانند یک فرش خوب و ایده‌آل انتخاب کنند؟ با استفاده از این تجربیات و بکارگیری و توجه به آن، شما می توانید هم فرش خوب خریداری نموده و هم قیمت فوق العاده مناسبی را در کالای خریداری شده، پرداخت کرده باشید.

  

مشاوره خرید فرش
 

مدیران ما به این مطلب معتقد هستند چنانچه در موقع خرید چند نمونه کالا در کنار هم باشند، آنکه بهتر و مرغوب تر است خود را به راحتی از میان  دیگر کالاها نشان می‌دهد به تنهایی نمی‌توان کالای خوب را از کالای غیر خوب تشخیص داد اگر کالایی که شما خریداری می‌نمائید خوب باشد و مبلغ بیشتری حتی پرداخت کرده باشید در انتها می‌بینید شما برنده هستید چون عمر بیشتری می‌نماید و لذت بیشتری در زمان استفاده از آن میبرید .  ضرب المثل قدیمی‌"هر چقدر پول بدی آش میخوری" همین جا کاملا صدق می‌نماید.

یک فرش از چندین مواد تشکیل شده وچند مورد باید درآن رعایت شود تا بتواند شکل و قیافه خوب و زیبا به خود بگیرد .

1- نخ خاب                 2- نخ پود                        3- نخ تار 

4- ریشه                      5- آهار و شیرینگ             6-وزن فرش

7- کیفیت زمان بافت      8- کیفیت کنترل نهایی       9-رنگ استفاده شده در نخ‌ها

1-    نخ خاب فرش، همان نخ رنگی است که نقوش و گلها را با آن می‌بافند که می‌تواند از جنس پلی استر ‌-مخلوط پلی استر و اکریلیک‌- و یا اکریلیک خالص باشد که البته اکریلیک خالص بودن مهّم است ولی مهتر از آن این است که اکریلیک متعلق به کدام کشور می‌باشد، اکریلیک دسته بندی شده است و مرغوبترین و امتحان پس داده ترین اکریلیک مربوط به کشور آلمان شرکت درالون یا همان بایرآلمان است که بسیار لطیف و حساسیت زدایی شده و تقریبا بدون پرز می‌باشد. اکریلیک های موجود در بازار مربوط به ترکیه، هند، تایوان،و ایران می‌باشد هر چند از نظر مقاومت به حد استاندارد است ولی از حیث لطافت و نرمی‌ و پُرزدهی الیاف هیچکدام از کشورها به مرغوبیت نخ بایر آلمان درالون نیستند. فرش بافته شده با این الیاف بسیار شفاف است و هرچه بیشتر فرش شسته گردد شفافیت و نرمی‌آن فرش که با این نخ بافته شده باشد بیشتر می‌شود، قیمت جهانی این نخ نسبت به سایر نخ های موجود در بازار بسیار بیشتر می‌باشد. به همین منظور به خاطر گران بودن این الیاف، فقط بعضی از شرکت ها از این الیاف نخ شده استفاده می‌نمایند، که مدیران این شرکت با توجه به تجربیات چندین ساله در فرش دستبافت و فنون نساجی توصیه می‌نماید فرشی خریداری گردد که با الیاف بایر آلمان بافته شده باشد. چون پرز نمیدهد و پرز نمی گیرد. که در زمان استفاده این موضوع بسیار، بسیار حائز اهمیت است.

2-    نخ پود که در قسمت عرض فرش بافته می‌شود و موجبات استحکام فرش را فراهم می‌کند، (و در عمل به مانند ستون یک خانه است که هر چه محکم تر باشد در برابر زلزله مقاومت بیشتری دارد) و هر چه نخ پود فرش از مواد بهتر و دست اول و ریسیده شده به واسطه دستگاه های پیشرفته و مجهز باشد استحکام فرش هنگام شستشو و مصرف بیشتر می‌باشد که البته این نخ در ظاهر فرش مشهود نمی‌باشد. و خود فروشندگان نیز از آن آگاهی ندارند فقط تولید کننده زمان تولید می‌داند از چه پودی استفاده کرده اند. مدیران این شرکت به این باور هستند که بهترین نوع پود ، پود پنبه رینگ می‌باشد و پود پنبه به روش Openand مقاومت لازم را همانند پود رینگ ندارند. این شرکت از بهترین نوع پود که همان پود پنبه صددرصد خالص رینگ میباشد استفاده می کند.

3-    نخی که در طول فرش بافته می‌شود نخ تار است؛ اکثر نخ های تار، مابین شرکت‌ها یکسان می‌باشد و تقریبا 80% پلی استر و 20% پنبه می‌باشد و در کیفیت فرش از لحاظ تار اکثر فرش های بافته شده یکی می‌باشند.


4-    ریشه فرش، جدا از فرش است و بعد از بافت، به فرش دوخته می‌شود. و در اکثر شرکت ها این موضوع یکسان انجام می شود.

5-    آهار و شیرینگ یکی از مهمترین نقاط حساس در قسمت نهایی شدن کالا می‌باشد که حتما می‌بایستی از چسب 100% خالص رزین استفاده کرد که در صورتیکه از این چسب استفاده شده باشد، پشت فرش شفاف و صاف خواهد بود. و درصورتی که مشاهده فرمودید پشت فرش به سفیدی تمایل دارد این علامتی برای استفاده از چسب نا مرغوب است .

6-     وزن فرش ابزار خوبی جهت سنجیدن کیفیت و مرغوبیت می باشد. استاندارد یک فرش طبق آنچه شرکت های سازنده دستگاه بافندگی به تولیدکنندگان اعلام می دارند این است که فرش بافته شده با چه موادی و با چه نمرات نخی باید تولید گردد. ارتفاع پرز نخ خاب در فرش، یکی از نکاتی است که به صورت لمس کردن دستی می توان در تشخیص مرغوبیت کالا به خریدار در زمان انتخاب کمک نماید و موثر باشد. که در فرش 700شانه بهترین ارتفاع پرز 10میلی متر، در 1000شانه حدود 9میلی متر و در 1200شانه 8میلی متر می باشد. که وقتی تراکم اینها بالاتر برود وزن این فرش ها میباستی در یک ردیف باشند.

     وزن بهترین فرش ها در سایز12متری، از 45 تا 46 کیلو است. و چنانچه وزن فرش از میزان اعلام شده کمتر باشد، در قیمت گذاری بسیار می تواند موثر باشد و در یک تخته فرش، حدوداً 200 الی 300هزار تومان تفاوت ایجاد نماید. پس نمی توان در این مورد فرش ها را از حیث قیمتی با هم مورد بررسی قرار داد. ولی می توان از حیث کیفیتی باهم مقایسه نمود. که در آن صورت قیمت های هر شرکت با توجه به کیفیت آن متفاوت خواهد بود.

7-    کیفیت زمان تولید بستگی به دقت بافندگان دارد که البته سیستم های پیشرفته دستگاه بافت دارای سنسورهای هوشمندی می‌باشند که چنانچه این سیستم در دستگاه فعال باشد فرش تولید شده می‌تواند بسیار مرغوب باشد و هیچگونه اشکالی نداشته باشد و زمانی این مهّم میسر می‌باشد که از مواد خوب و مرغوب استفاده گردد که توقف دستگاه به حداقل زمان ممکن در تولید برسد.

8-    کنترل کیفیت از مهمترین بخش های انتهای کار تولید است که در اینجا آنچه حکم می‌کند وجدان کاری تولید کنندگان و کنترل کنندگان کالای تولیدی می‌باشد که مدیران  این شرکت در این رابطه با داشتن نیروهای متخصص کنترل کیفیت، که در شرکت مستقر هستند و اسم خود را در قسمت کنترل نهایی عنوان می‌کنند، به بررسی نهایی کیفیت کالای تولیدی می پردازند و طبق استاندارد ملی ایران کالای تولیدی را مورد سنجش قرار میدهند. این نکته قابل توجهی است که باید شما مشتریان محترم مد نظر قرار دهید. حتما فرشی را خریداری نمائید که مهر استاندارد داشته باشد.

 

زیر مهر استاندارد یک شماره 10 رقمی‌، مشتمل بر حرف و عدد باید درج شده باشد. که جهت اطمینان از شماره استاندارد ثبت شده از هر شرکتی میتوانید به شماره 10001517 پیامک بزنید. به شما پیام داده می شود که این استاندارد برای چه شرکتی است و به این روش شما می توانید صحت و سقم شماره استاندارد را متوجه گردید، نکته قابل توجه اینکه در پشت فرش آدرس تولید کننده به طور دقیق و شماره تلفن باید موجود باشد.

* نکته : دقت کنید که در زمان خرید در پشت فرش روی چرم اسم شرکت حتما حک شده، و نام نقشه و اسم شرکت بافته شده باشد، درجه یک بودن فرش در مارک فرش می‌بایستی کاملا مشهود باشد و بارکد با مشخصات شناسنامه ای فرش مطابقت نماید و برای تشخیص اصالت فرش هولوگرام امنیتی روی برچسب موجود باشد.

9- رنگ استفاده در فرش چنانچه مرغوب و از مواد با کیفیت نباشد به مرور فرش رنگ داده و دچار رنگ پریدگی خواهد شد.

درانتها قابل ذکر است که مدیران این شرکت  تمامی ‌موارد وخصوصیات فرش خوب وبا استحکام استان خراسان رضوی را رعایت نموده اند و بر این باورند آنچه برخود می‌پسندی بر دیگران آن را بپسند.

 

تلفن تماس جهت مشاوره رایگان       

تلفن دفتر: 03154750403

تلفن همراه:  09132602774

شماره تلگرام جهت مشاوره : 09132602774
 


جهت مشاهده محصولات ما کلیک کنید


برچسب ها : مشاوره رایگان برای انتخاب فرش

مدیرسایت 1396/03/18

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه