Email : info[@]nikcarpet.com Tel : 03154750407

فرش مناسب کدام است

1778 بازدید

 

فرش یکی از مهمترین اساسی ترین وسایل در چیدمان و دکوراسیون خانه می باشد . که باید متناسب با فضای خانه انتخاب شود تا علاوه بر آن که بر زیبایی خانه بیافزاید موجب آرامش اعضای خانواده را نیز تگردد. اما در استفاده از فرش باید نکاتی را در نظر گرفت.

فرش ها و قالیچه ها ابزاری مناسبی برای تعیین مرزبندی های فضای خانه هستند. اگر در خانه تان هالی دارید که لازم است آن را به ۲ قسمت غذاخوری و نشیمن تقسیم کنید، می توانید از فرش یا قالیچه های متفاوت استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند علاوه بر مرزبندی فضایی که در اختیار دارید، جاذبه خاصی برای خانه تان فراهم کنید. تنها باید مراقب باشید در انتخاب قالیچه ها مراقب هارمونی و همسانی رنگ ها و طرح های قالیچه ها یا فرش ها باشید.

انتخاب طرح و رنگ مناسب در ایجاد فضاسازی و مرزبندی ها اهمیت بسیاری دارد. همان طورکه نباید از قالیچه و فرش شبیه به هم برای این کار استفاده کرد، قرار دادن ۲ فرش کاملا متفاوت یکی با طراحی مدرن و دیگری با طراحی سنتی، انتخابی نادرست و نامناسب است.

موکت کنار فرش

برای همه قالیچه ها و فرش هایی که در منزل تان استفاده می کنید باید حاشیه ای مناسب و مقاوم در نظر بگیرید. این حاشیه علاوه بر آن که باید متناسب و زیبا باشد، باید کیفیت لازم را برای پیشگیری از سر خوردن و حرکت آن روی سرامیک، داشته باشد. مقصود از حاشیه استفاده از موکت یا بست های پلاستیکی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه های فرش دیده می شود. استفاده از موکت در مقایسه با گیره های پلاستیکی در فصل زمستان اولویت دارد. زیرا علاوه بر آن که موجب حفظ دمای خانه و گرم تر شدن اتاق ها می شود به لحاظ ایمنی نیز برای خانواده هایی که فرزند کودک دارند نیز ایمن تر است.

فرش باید با مبل ها سازگار باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که فرش یا قالیچه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون خانه و اتاق ها باید داشته باشد، تناسب طرح و رنگ با مبلمان، پردهها و دیوارهای خانه است.

به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ویژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما باید از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنید. در غیر این صورت با خانه شلوغ و مملو از طرح های مختلف روبه رو خواهید شد که نه تنها زیبایی خاصی ندارد بلکه موجب آشفتگی و آرامش نداشتن اعضای خانه نیز می شود.

بنابراین دقت داشته باشید طراحی و رنگ فرش را با دیگر وسایلی که در خانه دارید هماهنگ کنید.

از چه شکلی کجا استفاده کنیم؟

اگر به یکی از فروشگاه های فرش  سری بزنید خواهید دید که فرش ها و قالیچه ها در طرح ها، سایزها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. اکثر فرش ها به شکل مستطیل و برخی به شکل دایره ، بیضی، و مربع هستند. برخی طرح های ساده و یک دست دارند و برخی از آن ها با طرح های متفاوت و شلوغ تولید و در نمایشگاه های فرش به مخاطبان عرضه می شود.

در کنار طرح و رنگ فرش ها و قالیچه ها که درباره آن صحبت کردیم ظاهر فرش؛ مربع یا دایره بودن آن، بیضی یا مستطیل بودن آن نیز در زیباتر به نظر رسیدن خانهو اتاق ها تاثیر بسیار چشمگیری دارد. گاهی ممکن است فرشی دایره مانند جلوه زیبایی به سالن نشیمن بدهد درحالی که همین فرش برای اتاق غذاخوری چندان مناسب نباشد.
 

برای دیدن فرش های فروشگاه وانتخاب مناسب ترین فرش کلیک کنید
 

تهیه و تنظیم در فرش نیک (http://nik-carpet.com )

کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است وگرنه شرعا حرام و قانونا تخلف است


برچسب ها : فرش مناسب کدام است

مدیرسایت 1396/03/25

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه