Email : info[@]nikcarpet.com Tel : 03154750407

فرش نیمه دستبافت

2148 بازدید

فرش نیمه دستباف، از پشم  و یا نخ اکریلیک با کیفیت بالا تولید می شود بنابراین محصول نهایی شبیه به فرشهای دستباف، بافته شده با گره می باشد. تفاوت این مدل فرش با فرشهای گره بافت این است که این مدل فرش با دست و بدون گره بافته می شوند، بنابراین مدت زمان کمتری صرف بافت فرش می شود و بدین ترتیب هزینه ها نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند.

 

فرشهای نیمه دستباف یا بعبارتی هند تافت با وسیله ای بنام “tufting gun.” بافته می شوند. بدین ترتیب که ابتدا بر زمینه پود طرح مورد نظر انداخته می شود سپس با استفاده از دستگاه فوق الذکر گلوله های پشم به داخل نخ پود فرستاده شده و بیرون می آیند. نقش کم کم ظاهر شده و سپس با استفاده از چسب لاتکس برای محکم کردن بافت پشت زمینه فرش پارچه ای چسبانده می شود بدین ترتیب حتی قطعه بندی و ایجاد شکلهای پازلی نیز امکان پذیر می شود چرا که کیفیت و دوام این مدل بافت بسیار بالا هست. متوسط طول عمر این مدل فرش حدود ۱۲ الی ۲۰ سال می باشد، آنهم در شرایط استفاده فراوان مثل راهرو، اتاق نشیمن و…

 

مزایای فرش هند تافت یا نیمه دستباف

 

۱- مقرون به صرفه تر از انواع فرشهای دستباف بافته شده با گره می باشند. چرا که به اندازه فرشهای کاملا دستباف زمانبر نبوده و نیاز به مهارت و تخصص ندارند. بنابراین به پس انداز بیشتر شما کمک خواهند کرد.

 

۲-کیفیت بسیار بالایی دارد چرا که با انواع پشم مرغوب تولید شده است درست مانند فرش دستباف.

 

۳-ظاهری کاملا شبیه به فرشهای دستباف دارند.

 

معایب این مدل فرش:

 

این فرشها را مجموعه داران نمی خرند چون در نهایت اصالت فرش کاملا دستباف را ندارند و نمیتوانند کالایی موروثی باشند

محصولات


برچسب ها : فرش نیمه دستبافت

مدیرسایت 1396/05/05

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه