Email : info[@]nikcarpet.com Tel : 03154750407

نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته

1893 بازدید

نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته برگزار می‌شوند

واحدهای تولیدی و شرکت‌های داخلی و خارجی از ۱۳ تا ۱۶ شهریور با حضور و مشارکت در نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته؛ جدیدترین محصولات خود را در دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای ترکیه چین و تایوان نوین‌ترین تولیدات خود را در معرض علاقمندان قرار خواهند داد.

در نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته؛ برای اولین بار فرش‌های ضدلک، ضد میکروب و فرش‌های با عرض بلند تولید شده در کارخانه‌های ایرانی رونمائی و به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

رونمائی از بزرگترین تابلو فرش ماشینی جهان و معرفی فرش آنتی باکتریال صد در صد اکریلیک نیز از دیگر برنامه‌های ویژه این نمایشگاه است.

نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته در فضائی به مساحت بیش از ۳۲ هزار متر مربع و در سالن‌های ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، a۲۵ و ۲۷ و همچنین فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

داوود کاشفی فر رئیس ستاد اجرائی نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته گفت:: در این نمایشگاه انواع فرش‌های ماشینی، صنایع و تجهیزات وابسته، واحدهای تولید کنندگان نخ، انواع پارکت، واحد‌های طراحی فرش، دستگاه‌های خط تولید، انواع کف پوش، موکت، قطعات و ماشین‌آلات مربوطه، مواد اولیه و همچنین نوآوری در عرضه تولید و خدمات این حوزه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره و کارگاه‌های آموزشی طراحی فرش ماشینی، بازیافت فرش و کفپوش، نخ فرش و مواد اولیه، برگزاری نشست هم اندیشی روسای اتحادیه‌ها و هماهنگی برای حضور دو هیئت تجاری و بازرگانی خارجی برخی از برنامه‌های جانبی تهمین نمایشگاه بین المللی کف پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته است.

کاشفی فر افزایش راندمان تولید، توجه به توسعه این صنعت، یافتن بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، آشنائی با نوین‌ترین صنایع و تجهیزات صنعت فرش ماشینی، موکت و کفپوش در جهان، اشتغالزایی، توجه مسئولان به این صنعت و افزایش و بالا رفتن سطح اطلاعات و دانش عمومی، علمی و فنی بازدیدکنندگان را مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.

صنعت فرش ماشینی یکی از صنایع تأثیرگذار در صنعت نساجی کشور است که طی سال‌های اخیر رشد و توسعه مناسبی داشته و تنها در منطقه کاشان، آران و بیدگل بیش از هزار واحد تولیدکننده فرش ماشینی ابجاد شده و این منطقه را به قطب تولید این محصول در کشور و حتی منطقه تبدیل کرده است.

صنعت فرش ماشینی حدود ۵۰ درصد از ارزش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص داده و علاوه بر اشتغال‌زایی مناسبی که در کشور ایجاد کرده است، سالانه حدود ۳۵۰ میلیون دلار ارزآوری دارد.

ظرفیت نصب شده صنعت فرش ماشینی در کشور ۱۲۰ میلیون مترمربع است و تولید سالانه آن به ۸۰ میلیون مترمربع می‌رسد که حدود ۵۰ میلیون مترمربع آن در داخل کشور مصرف می‌شود.

مصرف سرانه فرش ماشینی در کشور حدود 2/3 مترمربع است و مازاد آن نیز به بازارهای جهانی صادر می‌شود که در صورت تأمین نقدینگی مورد نیاز و تسهیل تجارت خارجی، امکان تولید سالانه تا مرز ۱۰۰ میلیون مترمربع و صادرات ۵۰ میلیون مترمربع دور از ذهن نیست.

نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته از ۱۳ تا ۱۶ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

 

بازدید از محصولات


برچسب ها : نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی کف پوش موکت و صنایع وابسته

مدیرسایت 1396/06/07

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه